Po Prostu Basket

NBA

Kolejne mecze All-Stars za pasem

 

 

 

        Po jednym z ostatnich spotkań gwiazd NBA (South Florida All-Star Classic), które odbyło się na Florydzie, o podobnej imprezie zaczęli przebąkiwać dwaj gwiazdorzy Knicks Amare Stoudemire oraz Carmelo Anthony. Głód NBA wzrasta coraz bardziej, a końca lockoutu, jak nie było, tak nadal nie widać. Nowojorska publiczność sama zaczęła się domagać podobnej imprezy, nawet na łamach prasy. Głosy te nie umknęły zapewne i uwadze gwiazdorów Knicks, zwłaszcza, że w NYC żyje się koszykówką. W końcu to jej mekka.

 

 

      Kevin Durant poszedł natomiast o krok dalej i ustalił już nawet datę kolejnego spotkania charytatywnego. Odbędzie się ono rzecz jasna w Oklahomie. Ustalony termin to 27 października, a miejscem spotkania ma być, mogąca pomieścić 14 000 osób, Cox Convention Center.

 

 

Wśród zaproszonych znajdują się m.in.: Lebron James, Dwyane Wade, Blake Griffin, Chris Paul. Nie może też zabraknąć Russella Westbrooka oraz Jamesa Hardena, jako przedstawicieli gospodarzy. Oczekuje się też potencjalnie duetu z Nowego Jorku (Melo, Stat) czy nawet samego Kobe Bryanta. Z obecnością tego ostatniego mogą być jednak problemy, raz, że nadal negocjuje warunki z włoskim klubem (wg. włoskich doniesień rzecz jasna), a dwa, że nie często bierze udział w tego typu imprezach (tego lata zaledwie jedna). Według ostatnich doniesień właściciel włoskiego Virtusu zaproponował ponoć Kobe'mu 2 mln $, za udział w zaledwie jednym meczu, który miałby się odbyć właśnie dziś, 12 października. Skoro jednak nie padły do tej pory żadne odpowiedzi, sprawę można uznać raczej za niebyłą. Co do reszty uczestników nie ma jeszcze żadnych doniesień.

 

 

  O podobnym spotkaniu myślą podobno również gracze Warriors. Padł ponoć pomysł, aby zorganizować spotkanie obecnych zawodników, z tymi ze składu "We Believe", który wyeliminował Mavericks, w pierwszej rundzie play-off 2007 roku. W rosterze "We Believe" mogliby wystąpić Baron Davis, Matt Barnes, Jason Richardson, Stephen Jackson, czy Al Harrington. 

 

 

Nie wiadomo dokładnie ilu aktualnych graczy Warriors miałoby wystąpić w imprezie, ani ilu ex wojowników przyjęłoby zaproszenie. Nie mniej jednak ustalono już wstępnie termin spotkania na 29 października. Miałoby się ono odbyć w San Jose Events Center, mogącej pomieścić jakieś 5000 osób hali Uniwersytetu Stanowego San Jose.