Po Prostu Basket

STREETBALL

Goodman League vs Team Philly

 

      W miniony weekend odbyło się kolejne spotkanie charytatywne, tym razem z udziałem gwiazd Goodman League oraz Philly. Mecz odbył się na hali Coolidge High School (DC), która zgromadziła tego wieczoru ponad 2000 widzów.

 

 

Team z Pensylwanii wyszedł bardzo szybko na ponad 20 punktowe prowadzenie, co było sporym zaskoczeniem dla zgromadzonej publiczności. Stan meczu zaczął się zmieniać dopiero za sprawą Johna Walla, który dotarł na spotkanie z opóźnieniem (wracał z Kentucky, z piątkowego Midnight Madness, niestety lot został opóźniony). To w głównej mierze dzięki niemu gracze ze stolicy odrobili tak znaczny deficyt i doprowadzili do emocjonującej końcówki.

 

 

  Reprezentant Wizards zdobył 38 punktów, w zaledwie 3 kwarty. Kevin Durant dorzucił ze swojej strony aż 56 oczek. Niestety mimo tak udanego strzelecko spotkania nie byli oni w stanie uchronić od porażki teamu z Waszyngtonu, który uległ Filadelfijczykom 169-172. Liderem teamu z Miasta Braterskiej Miłości został Lou Williams, z dorobkiem 53 punktów.

 


Wall przyznał po spotkaniu, że team Philly był ich najcięższym rywalem w tegorocznym off-season. Czyżby aluzja do gwiazd Melo League ? Prawdopodobnie. Na chwilę obecną reprezentacja Philly nie doznała jeszcze żadnej porażki. Wcześniej pokonała gwiazdy teamu Carmelo Anthony'ego, teraz Goodman League. Wnioski ? Nie wszystko złoto, co się świeci ? ;)

 

 

"Ci goście grali naprawdę twardo. Lou Williams rozegrał niesamowity mecz, nie mieliśmy na niego odpowiedzi. Teraz będą mi dogryzać przez kolejne dwa, trzy tygodnie, a ja chciałem tylko zrobić show :)" - komentuje Durant.

 

 

    W spotkaniu oprócz Duranta (Thunder), Walla (Wizards) i Lou Williamsa (76.ers), można było zobaczyć również Hakima Warricka (32 punkty - Suns), Kyle'a Lowry (44 punkty - Rockets), Jeffa Greena (Celtics), DeMarcusa Cousinsa (Kings), debiutanta Nolana Smitha (wybranego przez Blazers z nr 21) oraz kilku innych, znanych graczy. Na klipie poniżej można zobaczyć szalone wsady Warricka, Duranta czy Greena, natomiast TOP 5 spotkania, by Ball Is Life znajdziecie tutaj.

 

DK