Po Prostu Basket

STREETBALL

Lipek pozamiatał w Paryżu !

Lipek.jpg          Masz eksportowy dunker spisał się podczas wczorajszej imprezy w Paryżu, a konkretnie podczas Quai54 Slam Dunk Contest 2k14. Obsada była mega mocna, a paczki z najwyższej światowej półki. Nie zobaczycie tego w NBA, tak więc klik i odpalamy dostępne klipy.

 

Oprócz turnieju streetballowego, który uchodzi obecnie za jeden z najlepszych na świecie, legenda dunków - Kadour Ziani zadbał jak zwykle o obsadę konkursu wsadów, a prezentowała się ona następująco:

 

Rafał "Lipek" Lipiński (189 cm) - Polska

Guy "Easy Jumper" Dupuy (191 cm) - Francja

Justin "Jus Fly" Datlington (193 cm) - Kanada

Chris "Hoopstar" Staples (191 cm) - USA

Porter "Shortest Pro Dunker In The World" Maberry (165 cm !) - USA

 

Całość z ramienia Nike obserwowali sam legendarny Scottie Pippen oraz Carmelo Anthony, którzy to zasiedli również w jury SDC.

 
Poniżej klipy przedstawiające sam turniej i jego niesamowity klimat, nieporównywalny chyba z żadnym innym, może poza 2-3 nowojorskimi. Na przestrzeni lat Quai54 rozrosło się do niebywałej wręcz rangi z lokalnego turnieju streetballowego. Jak widać prawdziwi sponsorzy robią swoje. W ten sposób turniej stał się jedną z międzynarodowych atrakcji i na stałe zagościł w kalendarzu Nike, jako jedna z priorytetowych imprez.Nie zabrakło i MOBB DEEPA